Vezneciler metro istasyonunda yangın

0
14

Son dakika haberi!

M2 Yenikapı-Seyrantepe-Hacıosman Metro Hattı’nın Vezneciler istasyonunda, yürüyen merdivenlerden birinin elektrik aksamında henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Dumanların çıktığını gören çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi.

Olay yerine gelen teknik ekipçe merdivenin yanında ve altında bulunan metal plakalar açılarak dumanların çıktığı iç bölüme itfaiye ekiplerince müdahale edildi. Ekiplerin çalışmasıyla yangın kısa sürede söndürüldü.

Bu sırada metro istasyonunun Beyazıt istikametindeki girişi geçici olarak yolcu geçişine kapatıldı.

Görgü tanığı vatandaşlardan Bekir Sirkeci, yürüyen merdivenlerden dumanların çıktığını görüp yangın tüpüyle müdahale ettiğini belirterek, “Bir anda dumanlar, alevler çıkıyordu. Ben de dükkandaki tüpü alıp koştum. İlk anda alevi söndürdüm, tüpümüz bitti. İkinci tüpü aldık, o da bitti. Daha sonra itfaiye yetişti. Neden çıktığını bilmiyoruz.” diye konuştu.

“İTFAİYE EKİPLERİNİN MÜDAHALESİYLE KISA SÜREDE DUMAN ÇIKIŞI SONLANDIRILMIŞTIR”

Metro İstanbul’un sosyal medya hesabından konuyla ilgili yapılan açıklamada, M2 Yenikapı-Hacıosman metro hattının kumanda merkezinde bulunan scada sistemi ekranlarında Vezneciler İstasyonu güney konkors bölgesinde sıcaklık alarmı görülmesi nedeniyle ekiplerin olay yerine müdahale ettiği belirtildi.

Açıklamada, “İstanbul Üniversitesi-Laleli girişinde yer alan yürüyen merdivenin üst kutusunda alev ve dumanlar görülmüştür. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede duman çıkışı sonlandırılmıştır. Tünel bölgesi ve yolculu alanlarımıza duman girişi olmamış, yolcularımız ve personelimiz adına tehlikeli bir durum yaşanmamıştır.” ifadelerine yer verildi.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Leave a reply