Süper Kupa finali açıklaması!

0
8

Maçı yurt dışında oynatmak istediklerini söyleyen Büyükekşi, şu ifadeleri kullandı:

“Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki Süper Kupa Finali’ni Türkiye’de değil yurt dışında oynatmak istiyoruz. Suudi Arabistan Futbol Federasyonu ile ilk görüşmeyi yaptık. İngiltere olabilir, Katar olabilir. Ön görüşmeleri yapıyoruz. Türkiye’de oynatırsak, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynatırız.”

“TRANSFERLER İÇİN YAPACAĞIMIZ BİR ŞEY YOK”

Kulüplerin yaptığı transferler hakkında da konuşan Büyükekşi, “Kulüpler oyuncularla yaptıkları transfer anlaşmalarını Lisans Kurulu’na gönderiyor. Anlaşmalar üzerinden oyuncu ya da başka bir kişi şikayette bulunmazsa, bizim yapacak bir şeyimiz olamaz. Diğer türlü olay polisiyeye girer. Lisans Kurulu’na tüm evraklar geliyor ve burada inceleniyor. Bizim daha başka yapacak bir şeyimiz yok.” ifadelerini kullandı.

“YENİ SLOGAN BULUNACAK”

“Bizim Çocuklar” sloganının değişeceğini söyleyen Büyükekşi, “Bizim Çocuklar mottosunu değiştireceğiz. Yeni bir motto arayışımız var. Ayrıca Milli Takıma yeni bir marş hazırlatıyoruz” ifadelerini kullandı.

A Milli Takım’ın EURO2020 Elemeleri’nde gösterdiği başarılı performansın ardından “Bizim Çocuklar” sloganı ortaya çıkmıştı.

İŞTE BÜYÜKEKŞİ’NİN DİĞER AÇIKLAMALARI

“Ligde maç ertelemesi bir daha olmayacak”

Avrupa kupalarında mücadele eden ekiplerin play-off aşaması öncesi Süper Lig maçlarının ertelendiğini hatırlatan Büyükekşi, “Şu sıralar, ‘Avrupa’da oynayan takımların gelecek maçları öncesi yine erteleme yapılabilir mi?’ diye gündeme getiriliyor. Kesinlikle ligde maç ertelemesi bir daha olmayacak. Öncekilerde rakip takımların federasyonları maçlarını ertelemişti ve haksız rekabet oluşacaktı. Biz de aynı yönde karar aldık. Bundan sonraki süreçte ise takvim müsait değil.” değerlendirmesinde bulundu.

Süper Lig’deki erteleme maçlarının bu ayın sonuna doğru oynatılacağını aktaran TFF Başkanı, “Zaten başka boşluk da yok. Hocamız da mayıs ayının 19’undan sonra maç yapılmasını istemiyor.” şeklinde konuştu.

“Hayalimiz, finallerde gruptan çıkmak ve ilerlemek”

2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Grubu’nda istedikleri sonuçları alarak finale gitmek istediklerini anlatan Büyükekşi, bunu da bir başarı olarak görmeyeceklerini aktardı.

Milli takım oyuncularıyla yaptığı bir konuşmada onlara, “Almanya’daki Avrupa Şampiyonası Finalleri’ne gitmeye hak kazandık, başarılı olduk diye düşünmeyin. Böyle bir şeyi ben başarı olarak kabul etmiyorum.” dediğini anlatan Büyükekşi, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Son Avrupa Şampiyonası’nda 0 puan aldık. O zaman hiç katılmayalım daha iyi. Hayalimiz, finallerde gruptan çıkmak ve ilerlemek. Şimdi şöyle bir durum var. İnşallah 10 Ekim’de 2032 Avrupa Şampiyonası’nın ev sahipliği için yetkililerin önüne çıkacağız. İtalya ile birlikte ortak adayız. İtalyanlar ile beraber çalışıyoruz. Avrupa Şampiyonası düzenleyecek bir ülkenin de artık Avrupa şampiyonluğu için iddialı olması lazım. Hedefimiz 2032’de Avrupa şampiyonluğu için oynamaksa, bugünden itibaren temellerini atmalıyız. Üzerine koyarak gitmeliyiz. Her yıl bir adım yukarı giden bir yapımızın olması lazım. Hazırladığımız stratejik plan, statik bir plan değil, dinamik bir plan olacak. Hedefler koyacağız, her yıl ‘Neyi yaptık, neyi yapamadık’ diye bakacağız ve şeffaf olacağız.”

“Amatör futbola çok önem vereceğiz”

Mehmet Büyükekşi, önlerindeki 4 yıllık yönetim döneminde amatörlere ağırlık vereceklerini dile getirdi.

TFF’nin amatör futbolla ilgili birimlerinin Ankara’da olduğunu hatırlatan Büyükekşi, “Ben bu birimleri İstanbul’a, gözümün önüne getireceğim. ‘Gözden ırak olan, gönülden de ırak olur’ denir. Amatör futbola çok önem vereceğiz. Bu tabii ki bir federasyon başkanı için popüler çalışmalardan değil. Biz işin gösterişinde değiliz. Biz tribünlere oynamayacağız. Tekrar seçilebilmek için iş yapmayacağız. Allah izin verir de bu görevi tamamlarsak, yeterlidir. Bizim isteğimiz, hem milli takımlar hem hakemler hem tüm liglerde, kadın futbolu da başta olmak üzere, güzel işler yapmak. Birçok yenilik yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Leave a reply