SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor

0
10

“GENÇLER HAYALLERİNİZE KET VURMAYIN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, elbette her şeyin daha iyisi, daha güzeli, daha mükemmeli olduğunu vurgulayarak, “Ülkemizin ve dünyanın eski düzenden bugünkü düzene geçiş sürecinin her safhasını bedeller ödeyerek yaşamış bizler için bu tablo ne şaşırtıcıdır ne de korkutucudur. Kendi köhne dünyalarını, ülkenin ve yerkürenin yegane gerçeği sananlar ise en büyük zararı milletimizin Türkiye Yüzyılı idealine veriyor. Bu ülkenin hiçbir vatandaşı kendini böyle kısır, böyle arkaik bir anlayışa mecbur ve mahkum hissetmesin. Bu çağrımı en iyi, gökyüzünün sınırsızlığı içinde özgürce uçan siz havacılarımızın anlayacağını biliyorum. Gençler, hayallerinize ket vurmayın, ufkunuza sınır çizmeyin, kendinize olan güveninizden şüphe duymayın.” diye konuştu.

Okulları ziyaret ettiğinde öğrencilere her fırsatta tavsiye ettiği dört ilkeyi tüm gençlere özellikle bir hayat rehberi olması bakımından tekrarlamak istediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Oku, düşün, uygula, neticelendir. Okuyacaksınız ki insanlığın binlerce yıllık kadim birikimine vakıf olabilesiniz. Düşüneceksiniz ki bu birikimi kendi özgün değeriniz haline dönüştürebilesiniz. Uygulayacaksınız ki sahip olduğunuz bilgi ve becerinin karşılığını görebilesiniz. Neticelendireceksiniz ki kendinize, ailenize, milletinize ve tüm insanlığa hayırlı katkılar yapabilesiniz. İşte bunu başardığınız zaman içinizden nice Alparslan’ların, Süleyman Şah’ların, Osman Gazi’lerin, Fatih’lerin, Mustafa Kemal’lerin çıktığına şahit olacaksınız. Ülkenin en üst yöneticisi olarak bizim tüm çabamız işte bu iklimi inşa etmek, işte bu motivasyonu sağlamak, işte bu sonuçları elde etmektir. Rabb’im yar ve yardımcımız olsun.”

Hava Harp Okulu’ndaki bu törenin ardından inşası tamamlanan çok sayıda tesisin açılışını da yapacakları bilgisini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yatakhanesinden yemekhanesine, sosyal donatılarından enerji ve ısı merkezine, spor salonundan camisine oldukça uzun bir liste oluşturan bu tesislerin Hava Harp Okulumuza hayırlı olmasını diliyorum. Mezun olan öğrencilerimizi ve ailelerini tekrar tebrik ediyorum. Dost ve kardeş ülkelerden gelen öğrencilerimizden, evlerine döndüklerinde tüm kardeşlerimize selamlarımızı iletmelerini istiyorum. Milli Savunma Üniversitemizin değerli rektörüne ve yöneticilerine hem mezun olan öğrencilerimiz hem de okulumuza kazandırdıkları tesisler için teşekkür ediyorum. Sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Kalın sağlıcakla.” diye konuştu.

Törende konuşan Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral Ergin Dinç, beş yıllık zorlu akademik ve askeri eğitimi tamamlayarak diplomalarını alan teğmenlerin, milli ve manevi değerlerine, vatanına, milletine, devletine, bayrağına ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sadakatle bağlı, üstün nitelikli subaylar olarak yetiştirildiğini kaydetti.

Dinç, Cumhuriyet’in 100’üncü yılında mezun olmanın gururuyla meslek hayatına başlayacak genç teğmenlerin üstlenecekleri her vazifede üstün başarılar kazanacaklarına inancının tam olduğunu vurguladı.

Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu da 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde FETÖ’cülerin Hava Harp Okulu’na kendi yetiştirdikleri kişileri yerleştirmek için yalnızca 3 uçuş gerçekleştirdiğini belirtti.

Prof. Dr. Afyoncu, Milli Savunma Üniversitesi kurulduktan sonra Afyon ve Yalova’da öğrencilerin Hava Harp Okulu’na girmek için 13 uçuş gerçekleştirdiğini, son uçuşu yalnız yaptıklarını, böylece pilotluğa yeteneği olan öğrencilerin rahatlıkla seçildiğini söyledi.

Törende, okul birincisi Teğmen Ali Eren Üstünsoy’a diplomasını Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi.

Törenin sona ermesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hava Harp Okulu yerleşkesinde yapımı TOKİ tarafından 22 ayda tamamlanan Milli Savunma Üniversitesi Hava Harp Okulu Camisi’nin yanı sıra 3 öğrenci yatakhanesi, spor salonu, öğrenci yemekhanesi, 3 sosyal donatı binası, enerji merkezi binası, ısı merkezi binası ve su deposunun açılışını gerçekleştirdi.

Törende, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu ve 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ali Sivri de yer aldı.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Leave a reply