Nihat Altınkaya kimdir, kaç yaşında? Survivor Nihat Altınkaya nereli? Nihat Altınkaya hangi dizilerde oynadı?

0
15

Acun Ilıcalı duyurdu. Survivor All Star 2024’ün ilk yarışmacısı Nihat Altınkaya oldu. Peki, Nihat Altınkaya kimdir, kaç yaşında? Survivor Nihat Altınkaya nereli? Nihat Altınkaya hangi dizilerde oynadı? İşte ayrıntılar…

NİHAT ALTINKAYA KİMDİR?

Nihat Altınkaya, 28 Eylül 1979 tarihinde Karabük’te dünyaya geldi. Rizeli bir ailenin ortanca çocuğu olan Altınkaya, ilk, orta ve lise eğitimini Karabük’te aldı. İki kız kardeşi olan Altınkaya’nın annesi banka memuresi, babası ise demir çelik işiyle uğraşmaktadır. Karabük Demir Çelik Lisesi’nde ve Ankara Emlak Bankası Spor Kulübü’nde iki sene profesyonel voleybol oynayan sporcu, 17 yaşındayken sakatlandığı için voleybolu bırakmış, Ayvalık’ta bir gece kulübünde güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Daha sonra İstanbul’a taşınan Altınkaya, buradaki gece kulüplerinde çalışırken boks eğitimi aldıktan sonra Fenerbahçe Boks Kulübü’nde yer aldı.

İstiklal Caddesi’nde yürürken tanıştığı kast ajansı sahibi Gökçe Doruk Erten sayesinde Funda Arar’ın Özledim şarkısının klibinde oynadıktan sonra iki kez mankenlik, iki kez de modellik yapmıştır. Daha sonra oyunculuk kariyeri başlayan Altınkaya, Üç sinema filminde başrolde, çeşitli televizyon dizilerinde yardımcı karakter olarak yer aldı. Sanatçı Ekol Drama Sanat Evi’nde Ayla Algan ve İpek Bilgin gibi eğitmenlerden tiyatro sanatı eğitimi alan Altınkaya; Karadayı, Tozlu Yollar, Unutulmaz, Binbir Gece, Yaprak Dökümü ve Kara Para Aşk gibi yapımlarda rol aldı. 

2005 yılında Fear Factor programına katılıp ilk turda elenmiş olan Altınkaya, Survivor 2012 yarışma programının birincisi olmuştur.

NİHAT ALTINKAYA EVLİ Mİ?

Nihat Altınkaya, evli ve iki kız çocuğu babasıdır

NİHAT ALTINKAYA HANGİ DİZİLERDE ROL ALDI?

Al Sancak 

Kuruluş Osman 

Teşkilat 

Elimi Bırakma

Yüksek Sosyete 

Kara Para Aşk

Yaprak Dökümü

Leave a reply