Kaftancıoğlu’ndan evleri selden etkilenen aileye ziyaret: Mağduriyeti gidermenin adıdır siyaset

0
15

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul’da yaşanan sel felaketinde evleri kullanılamaz hale gelen Aslan ailesini ziyaret etti. Kaftancıoğlu, “Bu doğal afetlerin ne partisi olur, ne siyaseti olur. Siyaset niye yapılır? Vatandaş için yapılır. İşte şu mağduriyeti gidermenin adıdır siyaset” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat ve CHP Başakşehir İlçe Başkanı Beyzade Kayabaşı ile birlikte İstanbul’da yaşanan sel felaketinde evleri kullanılamaz hale gelen Aslan ailesini ziyaret etti.

Kaftancıoğlu; Başakşehir 1. kısımda apartman görevlisi olarak çalışan ve evi sel felaketi sonrası kullanılamaz hale gelen Habil Aslan’ın ihtiyaçlarının olabildiğince karşılanacağının sözünü verdi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçmiş olsun dileklerini iletti. Kaftancıoğlu ayrıca, yaşanan sel felaketi ile ilgili şunları söyledi:

“En azından cana gelmemiş olması hepimizin en büyük tesellisi. Biz başkanlarımızla konuşuruz bu süreci. En hızlı şekilde toparlayabilmek için nasıl katkı sunabiliriz, birlikte değerlendiririz. Doğal afetlerin siyasetini yapanları ben hep eleştiririm. Bu işte siyasetten ziyade, ne olursa olsun, vatandaşı korumaya dönük çalışmak lazım. Bu doğal afetlerin ne partisi olur, ne siyaseti olur. Siyaset niye yapılır? Vatandaş için yapılır. İşte şu mağduriyeti gidermenin adıdır siyaset. Hepimiz elimizden ne gelirse şu mağduriyetinizi gidermeye çalışacağız. “

Leave a reply