CHP Sözcüsü Öztrak’tan Akşener’e: Yolları açık olsun, kendileri bilir

0
14

CHP Sözcüsü Öztrak’tan Akşener’e: Yolları açık olsun, kendileri bilir

T24 LogoT24 Logo

07 Eylül 2023 16:08CHP Sözcüsü Faik Öztrak, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yerel seçim açıklamalarına “Yolları açık olsun, kendileri bilir” diye yanıt verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Fox TV’de yayınlanan Çalar Saat programına konuk oldu.

Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Öztrak’a, Akşener’in “yerel seçim” açıklamaları da soruldu.

Kısa Dalga’nın aktardığına göre programın sunucusu Ezgi Gözeger’in Öztrak’a yönelttiği, “Yerel seçimlerde yeniden ittifak olur mu?'”sorusuna ise, “Biz her türlü fedakarlığı yaptık, yapılan eleştirileri sineye çektik. Kan kustuk kızılcık şerbeti içtik. Ama gitmek isteyene kal demeyiz, yolları açık olsun, kendileri bilir” diye yanıt verdi.

“İki büyükşehiri İyi Parti yüzünden kaybettik”

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal da katıldığı yayında, 2019 yılında CHP’li adaylarla kazanılabilecekken Balıkesir ve Denizli büyükşehir belediyelerinin İYİ Parti’ye bırakıldığını ve bu yüzden kaybedildiğini söyledi.

Sarıbal, şu ifadeleri kullandı:

“2019 yılında Balıkesir’i İYİ Parti’ye vermişiz Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanımız olsa kazanacağımız. Denizli’yi yine İYİ Parti’ye vermişiz Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanımız olsa kazanacağımız. Somut iki ili de içine alarak konuşuyorum. Bugün İYİ Parti’nin hele de tabanının Cumhuriyet Halk Parti tabanının bir kısım Anavatan, Doğru Yol Partisi’nden gelen kesim olarak değerlendirdiğimizde İYİ Parti’nin Genel Başkanı’nın iradesi elbette olur ama yerelde tabanda bir işbirliğine itiraz etmesi hem kendisine dair, hem siyasi geleceğine dair hem partinin kurumsallığına dair hem de toplumdaki tepkisel tutumlar açısından olumsuz olacağını ben buradan biliyorum. Meral Akşener’in de bunu bildiğini düşünüyorum.”

Akşener, Fatih Altaylı’nın programına konuk olduğunda 81 ilde ayrı aday çıkaracaklarını ve büyükşehirlerde de seçime kendi adayları ile gireceklerini söylemişti.T24 Logo

© Tüm hakları saklıdır.

Kategoriler

Leave a reply