AK Parti Mardin mitingi… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

0
9
Haberin Devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Sevgili Mardinliler, sevgili gençler, kıymetli hanımefendiler sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Buradan tüm Mardin’e, Mardinli kardeşime selamlarımı gönderiyorum.

Dünyaya kardeşlik dersi veren şehirler şehri Mardin’imizden olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Mardin, insanı ile kültürü ile, mimarisi ile, tarihi ile dünyada eşi benzeri olmayan nadide bir şehirdir. Mardin yüz yıllardır bir iftihar tablosu gibi coğrafyamızı süslüyor. Burası okumasını bilene bir tarih kitabıdır. Biz bu şehri tüm renkleri ile seviyoruz. Bugün şu meydanı doldurarak gönlünüzün kapılarını açtığınız için teşekkür ediyorum. Rabbim aramızdaki dayanışmayı daim eylesin. Mardin’e kendimizi tam anlatamadığımızın farkındayız. Son seçimde gördük, arzu ettiğimiz oranlara maalesef ulaşamadık. 31 Mart’ta bunu hak ettiği seviyeye getireceğiz. 31 Mart seçimleri ile Mardin’de inşallah yeni bir başlangıç yapacağız.

Haberin Devamı

Başkan adaylarımızın tamamı başarılı vizyoner isimlerden oluşuyor. Çalışma Bakanı’mız Işıkhan Mardin’in meseleleri için yanımda mesaisini veriyor. Biz de hepsine güçlü desteği vereceğiz. Bu sefer Mardin’in tercihinin kimlik siyasetinden değil eser siyasetinden yana olacağına inanıyorum. Bu seçimin önceki seçimlerden farklı olacağını görüyorum.

Seçim gününe kadar ana kademe kadın kolları, gençler kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Mardin ile birlikte Türkiye haritasının tamamını Cumhur İttifakı’nın renkleri ile boyamaya var mısınız?

Gazze başta olmak üzere etrafımızdaki çatışmalar nedeniyle bu Ramazan’a da buruk girdik. Dört bir yanda acı, istikrarsızlık hakim. Komşumuz Suriye barışa hasret kaldı. Rusya-Ukrayna arasındaki savaş üçüncü yılına girdi. Bunlara terör devleti İsrail’in Gazze’ye vahşi saldırıları eklendi. İsrail’e en sert tepkiyi gösteren ülkelerden biriyiz. 40 tondan fazla insani yardımı sev ettik. Yardımlar konusunda ne yapılması gerekiyorsa yapıyoruz.

Leave a reply